hledat Ubytování
Moje ubytování
+420 774 22 77 11

VIP servis

Máte zájem atraktivní dovolenou?

Kromě koupání a slunění na oblázkových plážích je Makarská riviéra ideálním místem a výchozím bodem na výlety - zajímá vás příroda (hory, vodopády…) nebo sport (rafting, pěší turistika, vodní sporty …) starodávná města s historií, poutní místa nebo další zajímavosti? Vše můžete navštívit a ještě se zbytek dne koupat na nejkrásnějších pláží Evropy.


    RAFTING na řece Cetině, půldenní minibusem nebo individuální, průvodce

Mírně adrenalinový sportovní zážitek, na raftu splavné řeky Cetině, která se prodírá k moři z hor Omišské Dinara majestátním skalnatým kaňonem až do Omiše. Splavování trvá 3 hodiny, na konci Vás čeká občerstvení v Radmanových mlýnech, ovoce a nápoje. V letních vedrech dobře padne i osvěžení v chladné vodě řeky, či procházka lesem.

    MEDJUGORIE, poutní místo, celodenní autobusem, průvodce

Jedno z nejznámějších poutních míst jen 80 km od Makarské v Bosně a Hercegovině. Od roku 1981, kdy se tu šesti dětem jevila Panna Maria, přitahuje miliony poutníků ze všech koutů světa. Po mši ve farním kostele sv. Jakuba, patrona poutníků, můžete absolvovat výstup po křížové cestě na horu Križevac, v betonovém kříži na vrcholu hory jsou umístěny relikvie sv. kříže z Říma.

    DUBROVNÍK, perla Jadranu - celodenní autobusem, průvodce

Pro svou výjimečnou krásu a bohatý kulturní odkaz byl Dubrovník zařazen na seznam kulturního dědictví UNESCO. Obklopen středověkými hradbami je skutečnou klenotnicí architektonických a kulturních děl uchovávaných po staletí, v létě je místem konání kulturních akcí. Z hory SRD, na kterou se můžete vyvézt lanovkou, je nádherný pohled na město a celou riviéru.

    MOSTAR, okno do Orientu - celodenní autobusem, průvodce

Mostar v Bosně a Hercegovině, byl významně obchodním centrem během turecké nadvlády. Okusíte atmosféru Orientu na starém bazaru s obchůdky, kaviarničikami a dílnami, můžete navštívit mešitu, typický turecký dům, projdete se po legendárním mostě přes řeku Neretva ze 16. století, "Mostar", kteří hlídali kdysi most, dali městu i jeho jméno.

    BIOKOVO - půldenní minibusem s pěší procházkou, občerstvení, průvodce

Minibusem se dostanete k úpatí vrchu Vošac (1421 m) v chráněné krajinné oblasti Biokovo, odkud se procházkou dostanete k jeho vrcholu. pokračování k nejvyššímu bodu hory Sv.. Jure (1762 m). Pokocháme se uchvacujúcimi výhledy na Makarskou a riviéru, ostrovy Brač, Hvar, Korčula, i vnitrozemí Dalmácie, v pozadí s bosou a Hercegovinou.

    IMOTSKI - celodenní autobusem, průvodce

Poznáte drsnou krásu dalmatského skalnatého vnitrozemí. Imotski na hranici s Bosnou a Hercegovinou bylo důležitou středověkou pevností, dnes je město známé vynikajícími víny, ve františkánském klášteře je zajímavá etnografická sbírka. Unikátní jezera Modré a Červené jsou obklopeny 200-metrovými skalními srázy, jejichž barvy jim dali pojmenování.

    Neretva - celodenní autobusem

Rozlehlá delta řeky Neretvy bohatá na vodu, flóru a faunu, je důležitou oblastí přezimování stěhovavých ptáků, a úrodnou částí země, na citrusových plantážích se pěstují hlavně mandarinky. Plavba na netradičních člunech se zábavou a občerstvením je nezapomenutelným zážitkem a příležitostí k fotografování. Oběd s domácími specialitami, vínem a hudbou.

    Fish piknik HVAR - BRAČ - celodenní lodí, průvodce

Plavba na ostrovy Hvar a Brač, koupání a pohoštění místními specialitami a vínem. Na ostrově Hvar, kromě nezapomenutelných přírodních scenérií, poznáte i historické, kulturní a architektonické památky, na ostrově Brač jednu z najkraších pláží Jadranu - Zlatni rat v Bolu, které je známé i nejstarším vinařstvím v Dalmácii a dominikánský klášter.

    KORČULA a ostrov Mljet - celodenní lodí

Plavba rychlolodí kolem ostrovů Brač, Hvar a poloostrova Pelješac do města Korčula, které je považováno za rodiště Marka Pola, ve městě chráněném hradbami navštívíte katedrálu s klenotnicí. Plavba pokračuje na Mljet, jeden z nejzelenějších ostrovů Jadranu, ostrov je národním parkem s jezery Veliko a Malo, na ostrůvku ve Velkém jezeře je Benediktinský klášter z 12. století.

    VODOPÁDY KRKA A města Šibenik - celodenní autobusem

Podél pobřeží se dopravíte do Šibeniku, renesanční katedrála sv. Jakuba ve starém městě je na seznamu památek UNESCO. V národním parku Krka se 17 vodopády absolvujete prohlídku skanzenu a starých mlýnů, po zážitku z pohledu na pěnící se vodopády Skradinski buku dobře padne oběd, procházky lesem, plavání v čistých vodách řeky, návrat po nové dálnici.

    SARAJEVO - celodenní autobusem

Cesta podél pobřeží a malebným údolím Neretvy do hlavního města Bosny a Hercegoviny Sarajeva, místa setkávání a prolínání různých kultur a vlivů, což mu dodává kouzlo a krásu. Můžete navštívit Begovy mešitu, katolickou katedrálu nebo pravoslavný Stolicném chrám a hlavní náměstí Baščarija. Město se proslavilo konáním ZOH 1984, ale bohužel i válečným utrpením. Návrat přes Mostar.

    SPLIT A TROGIR-celodenní autobusem

Podél Makarské a Omišské riviéry, kolem antické Salony se dostanete do Trogiru, města s bohatou historií obklopeného středověkými hradbami. Split, centrum Dalmácie, si vybral za své sídlo již císař Dioklecián, zyyšky jeho paláce u hlavního přístavu, galerie, antické náměstí peristyl, Jupiterův chrám jsou největší turistickou atrakcí. Město Trogir a Diokleciánův palác jsou na seznamu světového dědictví UNESCO.