hledat Ubytování
Moje ubytování
+420 774 22 77 11

FAQ

Dobro došli

Název dobro došli znamená v chorvatštině „ vítáme Vás“ je to asi nejpoužívanější výraz, který můžete na území Chorvatska vidět -- upoutávače, rádio, tv atd. Všichni naši partneři, které pečlivě vybíráme, Vás opravdu rádi přivítají ve svých domech, apartmánech či vilách, proto náš název je přesně vystihující. Pokud si tento název „počeštíte“, věřte, že je to to, co je naším hlavním cílem. Proto Vás vítáme na našich stránkách, na Vaší dovolené a taktéž přejeme šťastnou cestu a „dobro došli do místa dovolené i zpět do svých domovů“.

Nabídka

Specializujeme se na oblast Makarská riviéra -- Chorvatsko -- střední Dalmácie. Nabízíme Vám zajištění ubytování v letovisku Promajna, ale i  Baška Voda, Brela, Promajna, Makarská, Tučepi, Podgora, Drašnice, Igrane, Živogošče a další malé i velké letoviska na riviéře.

Z naší nabídky si můžete vybrat levné, ale i standardní nebo luxusní ubytování - apartmán, studio, či dům nebo samostatnou vilu. Doporučíme Vám ideální pobyt pro rodiny s dětmi, pobyt pro invalidy, nebo vhodné letovisko pro hosty, kteří svou dovolenou chtějí prožít aktivně či rušným večerním životem. Právě pro Vás je k dispozici Zákaznický servis pro konzultaci vhodného výběru Vašeho pobytu. Nechte se inspirovat naší nabídkou pro Vaši dovolenou či pobyt -- z nabídky soukromých apartmánů, hotelových pobytů, zájezdů či last momentů.

Příspěvky FKSP - od zaměstnavatele?

umožňujeme platbu vašeho pobytu Vašim zaměstnavatelem - fakturace zaměstnavateli - čerpání FKSP apod. Na základě vašeho přání zajistíme fakturaci vámi vybraného pobytu vašemu zaměstnavateli a proplacení z fondů FKSP nebo jiných fondů zaměstnavatele podle účetních a právních předpisů.

Jakým způsobem vybírat z nabídky?

Naše nabídka se specializuje na oblast Makarská riviéra. Tudíž jsou hlavními kritérii letoviska. Pokud máte vybrané letovisko, můžete vybrat z nabídky soukromých ubytování.

Výběr soukromého ubytování

Z hlavní nabídky můžete ihned rozpoznat o jaký typ ubytování se jedná, pro kolik osob je dané ubytování vhodné, s tím i základní cena na osobu od (vždy je zvýrazněna nejnižší možná cena), jak daleko se nachází od moře. Při rozkliku na dané ubytování Vám vše na jedné straně popisujeme veškeré informace - Ceníky, termíny, podrobnosti a objednávka , které můžete o daném ubytování získat. Pouze jeden klik navíc -- Více fotografií -- Vám nabídne náhled do fotogalerie daného ubytování. Pro podrobnější informace můžete volat na „zákaznický servis“.

Jaký je rozdíl mezi typem ubytováním - apartmán, studio nebo pokoj?

Apartmán má k dispozici minimálně 1 - 3 samostatné ložnice a obývací prostor s možností rozkládacího lůžka pro 1 -- 4 osoby a kuchyni (typy apartmánů jsou různé).

Studio je levnější variantou ubytování a rozložení vybavení je v jedné místnosti -- většinou s kuchyňským koutem a manželskou postelí -- není li uvedeno jinak.

Pokoj je nejlevnější variantou ubytování a vybaveni je většinou pokoj s koupelnou s možností využití kuchyně, která je vždy k dispozici pro další pokoje.

Principy objednávání z nabídky

Po shlédnutí Vašeho vybraného ubytování nám pošlete objednávku. Vaše údaje nám slouží ke kontaktu s Vámi a taktéž k zasílání voucheru a všech potřebných dokumentů. Po odeslání objednávky Vám přijde na Váš zadaný email informace s objednanými údaji , které jste poslali i k nám. Po ujištění volného termínu Vás budeme kontaktovat a probereme veškeré potřebné kroky. Pro informaci - dobu, kdy Vás budeme kontaktovat, záleží na rychlosti komunikace s majiteli ubytování. Proto očekávejte nejpozději do 24 hodin odpověď od zaslání objednávky.

Jaké jsou nástupní dny?

Soukromé apartmány nejsou limitovány nástupními dny, proto dle volné kapacity Vám zajistíme přesně Váš termín od kdy do kdy požadujete. Čím dříve objednáte, tím větší jistotu úspěchu dosažení Vašeho termínu Vám bude k dispozici.

Zájezdy jsou limitovány nástupními termíny vždy v sobotu, pokud není uvedeno jinak. Last momenty jsou konkrétní dané termíny.

Jaká je nástupní hodina pobytu?

Ve většině případů je nástup po 12 hodině a odchod z ubytování v 10hod poslední den pobytu. V případě, že noc před Vaším nástupem ve Vašem vybraném ubytování nikdo nepřenocoval, můžete být ubytování ráno ihned po Vašem příjezdu. Pro tuto informaci emailujte nebo volejte nejlépe 3 dny před Vaším odjezdem z ČR.

Kdy opustit nejpozději ubytování v den odjezdu?

Nejpozději do 10 hod , není -- li uvedeno jinak.

Co to je Lázeňská taxa?

Lázeňská taxa je poplatek za hosta, který se nachází v turisticky označené zóně -- což je celé pobřeží Jadranu atd. Tyto poplatky jsou vždy popsány k danému pobytu. U některých soukromých ubytování je cena vč. lázeňské taxy. Proto nepřehlédněte tuto informaci v místě, kde jsou popsány ceny -- cena zahrnuje či cena nezahrnuje.

Povinný poplatek turistů na území cizího státu. V 80% soukromých apartmánů je tento poplatek zahrnut v ceně. Informace jsou u každé nabídky ubytování popsané. Není li poplatek zahrnut v ceně -- částka je dospělá osoba nad 18let: 1 Eur/noc, mládež od 12 - 18let: 0,5 Eur/noc.

Cestovní pojištění - léčebné výlohy do zahraničí

Není zahrnuto v ceně, proto Vám doporučujeme si cestovní pojištění zajistit u jakékoli pojišťovny. Tato služba Vám zajistí v případě jakéhokoliv úrazu či nemoci finanční zajištění a asistenční službu v případě vaší potřeby. I na stránkách www.dobrodosli.cz najdete pod rubrikou (pravá strana) Cestovní pojištění -- přehled všech pojišťoven a jejich ceny pro službu „léčebné výlohy do zahraničí“.

 

Výměna peněz - CZK, HR, EUR?

Ubytování: doplatek ubytování se platí v Chorvatsku v Eur.

Benzín, poplatky na dálnicích: můžete platit platební kartou Master Card, Visa, American Express, Diners.

Vaše spotřeba: pro prožití dovolené si můžete na místě proměnit české koruny na chorvatské kuny. Dnes je již výhodné výběr z bankomatu z Vaší platební karty (poplatky vychází na stejný kurz), tím pádem se nemusíte strachovat o větší množství peněz, které vezete s sebou.